Wat ga je leren?
Tijdens deze cursus leer je op een speelse manier bewegende mensen tekenen. Je leert met veel concentratie te werken maar ook ongecontroleerd en snel. Je leert goed kijken naar vorm en silhouet. Ook leer je goed te plannen voor een tekening. Wij gaan vooral werken in het Rijksmuseum, twee lessen gaan wij naar het Stedelijk museum.
Het Rijksmuseum is een drukke dynamische omgeving met veel mensen. De Wackers Academie is te gast en moet zich aanpassen aan de huisregels van het museum. Je dient een
museumkaart te hebben om deze cursus te volgen. Wij verzamelen binnen het museum in de buurt van de infobalie om 9:50. De docent legt klassikaal opdrachten uit, daarom is het noodzakelijk dat je op tijd komt. Vervolgens werk je in de ruimtes van het museum, Anna loopt rond en geeft advies en tips. Om 12:30 uur verzamelen wij centraal en bespreken het gemaakte werk.
Les 1 – We gaan veel schetsen met potlood. Om los te komen maken we een serie blinde tekeningen.
Les 2 – Lijntekeningen en actielijn.
Les 3 – Beweging tekenen. Lopende mensen.
Les 4 – Silhouet tekenen. Diverse vorm bestuderen.
Les 5 – Textuur binnen het silhouet.
Les 6 – Textuur, kleur, detail.
Les 7 – Mensen in de ruimte.
Voor wie?
Zowel startende als gevorderde kunstenaars kunnen deelnemen aan deze cursus.
Over de docent
In haar werk onderzoekt Anna de relatie tussen mens en natuur – de omgeving waarin wij leven, de veranderingen die daarin plaatsvinden, en hoe wij daarmee communiceren. Anna werkt met schilderijen, tekeningen en keramische reliëfs, en laat zich leiden door een experimentele houding waarin diverse materialen en technieken samenkomen. Elk werk begint met observatie: buiten schetst Anna de omgeving, registreert het moment, en legt texturen, ritmes en kleuren vast. Deze indrukken vormen de basis voor haar schilderijen en tekeningen, die vervolgens de inspiratiebron worden voor haar keramische werken.
Anna’s beeldtaal is expressief en onderzoekend. Kleur speelt een centrale rol in haar werk, net als compositie en emotie. Haar werk is te zien in musea en galeries in Nederland en daarbuiten.
Anna heeft haar kunstopleiding gevolgd in Rusland en heeft de docenten opleiding gedaan bij AHK (Breitner Academie).

